Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Ste konzervatívny sporiteľ a uvažujete, kam investovať? Prvý realitný fond ponúka limitovanú akciu

Obsah článku

Chcete investovať, ale neradi riskujete? Určite by ste nemali prehliadnuť limitovanú kampaň, ktorú ponúka Prvý realitný fond od IAD. Garantuje výnos 10% za 1100 dní investície. Rozhodujte sa rýchlo, pretože táto ponuka platí iba do 28. apríla tohto roka. 

 

Je limitovaná ponuka vhodná aj pre mňa?

Spoločnosť IAD Investments prichádza s časovo limitovanou ponukou pre konzervatívne typy sporiteľov, ktorí hľadajú stabilné výnosy ako vhodnú alternatívu k termínovaným vkladom alebo ktorí ťažko nachádzajú vhodnú alternatívu k stavebnému sporeniu.

Fond s názvom Prvý realitný fond má za sebou už niekoľko úspešných ponúk. Momentálne sa dostáva na trh ďalšia verzia s limitovanou dobou platnosti.

Kampaň Prvý realitný fond

 

Čo je IAD Investments?

IAD Investments je najstaršia slovenská správcovská spoločnosť, ktorá poskytuje finančné služby v krajinách strednej Európy od roku 1991 a spravuje majetky klientov vo výške viac ako 1,1 mld. Eur. Dobrou správou je, že je pod dohľadom Národnej banky Slovenska a členom Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS), českej Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR a Asociácie obchodníkov s cennými papiermi (AOCP). IAD fondy sú súčasťou fondu na ochranu investorov pri nedostupnom majetku, ktorý je sa u nás volá Garančný fond investícií. Spravuje aj Prvý Realitný Fond, jeden z najväčších realitných fondov na Slovensku.

Samozrejmosťou je aj kontrola fondov v IAD online, 24 hodín denne. IAD investments recenzie nájdete TU. 

 

Aké sú podmienky investovania do fondu 

Využite ponuku investovania do fondu už teraz, pretože ponuka platí iba do 28. apríla. Portfólio fondu je zložené z viacerých lukratívnych nehnuteľností ako sú napríklad logistické centrum pri Bratislave alebo v poľskom Vroclave, kancelárske priestory STEINERKA Business Centra či Twin City alebo bytový komplex Nová Nitra. Dĺžka investície sa vzťahuje na tri roky a 5 dní, pričom realitný fond vám po uplynutí doby garantuje zhodnotenie presne 1,10 násobok vkladu.

To, že investovanie so sebou prináša odlišné riziká ako termínované vklady, znázorňuje aj reklamný leták limitovaného produktu. Prvý realitný fond však nepatrí medzi vkladové produkty, ale medzi produkty kapitálového trhu, ktoré sa vyznačujú odlišnými predpokladmi a rizikom. Porovnanie realitného fondu s termínovanými vkladmi je teda mierne pritiahnuté za uši a treba ho vnímať s rezervou.

Minimálny ročný výnos 3,23% je na dnešné pomery relatívne štedrá ponuka.

Prvý realitný fond od IAD nemá v porovnaní s termínovaným vkladom s 36-mesačnou viazanosťou konkurenciu, pretože momentálne ide o najvýhodnejšiu ponuku od 365.bank alebo Privat banky s výnosom niečo 3,00% ročne.

Výhodou investovanie do Prvého realitného fondu je, že vaše peniaze nie sú blokované, tj. je ich možné kedykoľvek vybrať a garantovaný výnos je minimálny. V praxi to znamená, že výnos môže byť aj vyšší ako ponúkaná garancia. Priemerný výnos daného fondu je za posledné 3 roky 4,63%.

 

Prvý realitný fond je jeden z najoceňovanejších fondov u nás.

 

Ocenenia Prvý realitný fond

 

Je môj výnos garantovaný?

V prípade, že garancia nebude dodržaná, nie je právne vymáhateľná. IAD Investments vo veľkej miere ručí za záväzky svojím dobrým menom a teda prísľubom, že ak investícia nedosiahne stanovený výnos, IAD za to doplatí z vlastného vrecka. Od roku 1991 sa ešte ani raz nestalo, že by IAD Investments nedodržala svoju garanciu.

 

Čo hovorí zmluva a obchodné podmienky?

  • IAD vyhlasuje, že ak aktuálna cena podielového listu PRF, pri ktorom sú splnené všetky vyššie určené Podmienky (ďalej aj „Podielový list“), nie je v 1100. deň po nadobudnutí Podielového listu Podielnikom najmenej o desať percent (10%) vyššia ako aktuálna cena Podielového listu v deň jeho nadobudnutia Podielnikom, tak IAD na svoje vlastné náklady poskytne Podielnikovi vlastniacemu Podielový list plnenie z Verejného prísľubu, ak o to Podielnik písomne požiada IAD do 15 dní po uplynutí 1100 dní od nadobudnutia Podielového listu Podielnikom.
  • Hodnota plnenia z Verejného prísľubu sa určí ako kladný rozdiel medzi 1,10-násobkom aktuálnej ceny Podielového listu v deň jeho nadobudnutia Podielnikom a skutočnou aktuálnou cenou Podielového listu v 1100. deň po nadobudnutí Podielového listu Podielnikom, najmenej však aktuálnou cenou Podielového listu v deň jeho nadobudnutia Podielnikom.
  • Plnenie z Verejného prísľubu, ak naň Podielnikovi vznikne nárok v súlade s týmto Verejným prísľubom, IAD

Ak očakávate vyššie zhodnotenie a chcete investovať dlhodobo, oplatí sa vám uvažovať aj nad investovaním do stále obľúbených podielových fondov, prípadne do ETF fondov, ktoré sa vyznačujú nižšími poplatkami a oslobodením od dane. Bližšie informácie o ETF fondoch nájdete aj v ďalšom dôležitom článku – Čo sú ETF fondy.

Ako by ste ohodnotili tento článok?

Čím viac hviezdičiek tým lepší.

Priemerné hodnotenie: 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Buďte prvý kto ohodnotí tento článok.

Ak považujete článok za užitočný...

Zdieľajte ho s ostatnými.

Je nám ľúto, že sa Vám článok nepáčil.

Povedzte nám čo by sme mohli zlepšiť.

Potrebujete poradiť ? Napíšte mi.

Potrebujete poradiť ? Napíšte mi.

Mám záujem o e-knihu

Chcem dostať na email pripomienku, keď bude
e-kniha k dispozícií.