Investovanie

Finančný poradca a expert na financie v oblasti životného poistenia, investícií, dôchodkov a hypoték.

Každé investovanie je o dôvere. Ak chcete správne investovať, potrebujete nájsť človeka, ktorý má skúsenosti aj so zvládaním nepríjemných situácií a vyzná sa na finančnom trhu.

Hovorí sa, že najväčším mínusom životného poistenia je, keď ho nemáme. Najmä vtedy, ak sa nám v živote vyskytne vážna situácia, ktorú už nejde zvrátiť. Životné poistenie za uplynulé roky prešlo veľkými zmenami. Neslúži už iba ako sporenie, ktoré sa ukázalo ako pridrahé, ale ľudia si dnes čoraz viac uvedomujú jeho prínos najmä v prípade vážnych chorôb alebo krytia hypotéky.

Investovanie je azda jednou z najťažších častí finančného poradenstva. Nie preto, žeby si vyžadovalo špeciálne schopnosti finančníka s vypisovaním zmlúv. Dôležitejšia je tu znalosť a prehľad na finančnom trhu, ktorý sa neustále mení. Je tiež o zapálení sa a chuti stále sa vzdelávať. Vyznať sa v tom, ako finančné trhy fungujú, ako sa správajú a čo od nich môžeme očakávať.

Ako to robím ja?

Niektorí ľudia majú radi istoty, iní radšej riskujú. Dobrý poradca vás dokáže odhadnúť a zvážiť, ktorý plán finančného investovania je pre vás vhodný a vysvetliť vám možné riziká. V prípade, že by ste chceli investovať, vám jednoducho vysvetlím, ako trhy fungujú, čo sa na nich môže diať v prípade nepriaznivých správ a najmä, ako získať z finančného trhu čo najviac.

Investovať sa dnes oplatí. Nemusíte mať z neho obavu. Všetci nejakým spôsobom už investujeme, len si to nie vždy uvedomujeme. Každé investovanie je konkrétnom cieli a získaní alebo aspoň priblížení sa k nemu. Azda nemám dvoch klientov, ktorí by mali rovnaké portfólio. Vždy vytváram plán finančného investovania na mieru klientovi. Beriem do úvahy jeho požiadavky a skúsenosti a vhodnosť danej služby.

Je investovanie pre každého?

Napriek tomu si myslím, že investovanie nie je pre každého. Ak máte voľné peniaze len na krátky čas alebo si potrebujete požičať peniaze na to, aby ste investovali, vtedy ho klientom neodporúčam.

Investovanie je z pohľadu profitability beh na dlhú trať. Ak sa do neho klient rozhodne ísť, odporúčam v ňom zotrvať minimálne päť rokov. V ideálnom prípade aj oveľa viac. Hovorím z vlastnej skúsenosti, pretože investovaniu sa venujem už viac ako desať rokov.

Chcete sa poradiť alebo máte otázku?

Napíšte mi správu. Polia označené hviezdičkou sú povinné.