Životné poistenie

Cítite potrebu zabezpečiť svoju rodinu pre prípad výraznej straty príjmu? Aj na tieto účely sa využíva životné poistenie. Veľa však závisí aj od toho, či je správne nastavené.

Prečo si uzavrieť životnú poistku?

Životné poistenie väčšinou slúži ľuďom na zachovanie finančnej stability rodiny alebo na vykrytie nevyhnutných nákladov po nepredvídateľnej situácii, akou môže byť dlho trvajúca vážnejšia choroba alebo úraz. Je vhodné pre všetkých, ktorí chcú mať kryté výdavky a obzvlášť dôležité je pre ľudí, ktorí majú nepokryté záväzky, akými je hypotéka, splácanie rôznych úverov a iné.

Ako to robím ja?

Kvalitné životné poistenie sa mení aj spolu s vašou životnou situáciou. S jedným mojím klientom som pracoval na správnom nastavení jeho poistenia. Bol mladý, slobodný a bez záväzkov. Nepotreboval poisťovať žiadne záväzky, ani zbytočné ľahké úrazy. Dôležité pre neho bolo, aby v prípade ťažkého úrazu alebo dlhotrvajúcej choroby, neprišiel o príjem. Po konzultácii a prebraní si možných rizík sme nastavili jeho životné poistenie, ktoré sa vzťahovalo na možnú stratu jeho príjmu. Klient bol spokojný. Mesačne platil 26 eur a pritom bol krytý na viac ako 200-tisíc eur.

Spokojný klient

Situácia môjho klienta sa o rok zmenila. Našťastie k lepšiemu. Postúpil vo firme, začal zarábať viac a mal šťastie aj v osobnom živote. Našiel si partnerku, s ktorou plánuje svadbu. Medzičasom si kúpil byt na hypotéku a jemu tak vznikli záväzky, ktoré chcel kryť poistením. Ponúkol som mu niekoľko návrhov. Od základného poistenia až po komplexné. Klient sa rozhodol pre komplexné a tak sme pokryli nielen hypotéku, ale upravili sme aj sumu v prípade jeho možnej dlhotrvajúcej práceneschopnosti alebo iných závažných chorôb. Mesačná platba jeho poistky vzrástla na 65 eur, no klient je spokojný.

 Vie, že v prípade výpadku príjmu nemusí riešiť, či bude mať peniaze na splátku hypotéky, potrebné mesačné náklady alebo na nadštandardnú liečbu.

Správne nastavenie poistných súm v tomto prípade zohráva dôležitú úlohu. Je dobré myslieť na to, aby sme mali kryté výdaje, až sa dostaneme do situácie, kedy možno nebudeme mať príjem. Na druhej strane klientom rád vysvetľujem, že nemusia mať všetko. Veľmi závisí od danej situácie a životných potrieb.

Chcete sa poradiť alebo máte otázku?

Napíšte mi správu. Polia označené hviezdičkou sú povinné.