Životné poistenie

Cítite potrebu zabezpečiť svoju rodinu pre prípad výraznej straty príjmu? Aj na tieto účely sa využíva životné poistenie. Veľa však závisí aj od toho, či je správne nastavené.

Hovorí sa, že najväčším mínusom životného poistenia je, keď ho nemáme. Najmä vtedy, ak sa nám v živote vyskytne vážna situácia, ktorú už nejde zvrátiť. Životné poistenie za uplynulé roky prešlo veľkými zmenami. Neslúži už iba ako sporenie, ktoré sa ukázalo ako pridrahé, ale ľudia si dnes čoraz viac uvedomujú jeho prínos najmä v prípade vážnych chorôb alebo krytia hypotéky.

Aké benefity poskytuje životná poistka ?

Prečo si uzavrieť životnú poistku?

Životné poistenie väčšinou slúži ľuďom na zachovanie finančnej stability rodiny alebo na vykrytie nevyhnutných nákladov po nepredvídateľnej situácii, akou môže byť dlho trvajúca vážnejšia choroba alebo úraz. Je vhodné pre všetkých, ktorí chcú mať kryté výdavky a obzvlášť dôležité je pre ľudí, ktorí majú nepokryté záväzky, akými je hypotéka, splácanie rôznych úverov a iné.

Spokojný klient

Situácia môjho klienta sa o rok zmenila. Našťastie k lepšiemu. Postúpil vo firme, začal zarábať viac a mal šťastie aj v osobnom živote. Našiel si partnerku, s ktorou plánuje svadbu. Medzičasom si kúpil byt na hypotéku a jemu tak vznikli záväzky, ktoré chcel kryť poistením. Ponúkol som mu niekoľko návrhov. Od základného poistenia až po komplexné. Klient sa rozhodol pre komplexné a tak sme pokryli nielen hypotéku, ale upravili sme aj sumu v prípade jeho možnej dlhotrvajúcej práceneschopnosti alebo iných závažných chorôb. Mesačná platba jeho poistky vzrástla na 65 eur, no klient je spokojný.

Vie, že v prípade výpadku príjmu nemusí riešiť, či bude mať peniaze na splátku hypotéky, potrebné mesačné náklady alebo na nadštandardnú liečbu.

Správne nastavenie poistných súm v tomto prípade zohráva dôležitú úlohu. Je dobré myslieť na to, aby sme mali kryté výdaje, až sa dostaneme do situácie, kedy možno nebudeme mať príjem. Na druhej strane klientom rád vysvetľujem, že nemusia mať všetko. Veľmi závisí od danej situácie a životných potrieb.

Ako funguje uzavretie životného poistenia?

Chcete sa poradiť alebo máte otázku?

Napíšte mi správu. Polia označené hviezdičkou sú povinné.