Hypotéky

Plánujete si kúpiť byt alebo dom, ale nevyznáte sa v ponukách bánk? Vytvorím vám analýzu, po ktorej vám bude jasnejšie, ktorá banka je pre vás najvhodnejšia.

Share on facebook
Share on twitter

Zdieľať článok

Často sa stáva, že klienti idú do svojej banky a zisťujú, čo im môže ponúknuť. Ak dostanú úver, aký potrebujú, ďalšiu banku už nenavštívia. Poviem vám tajomstvo. Banky toto správanie predpokladajú. Preto vám síce dajú úver, aký požadujete, aj s úrokom, ktorý je konkurencieschopný, no zaviažu si vás inými produktmi. Napríklad dodatočným sporením, poistením, kreditnou kartou, prípadne podmienia úrokovú sadzbu obratmi, príkazmi a pod. Týmto sa klient často oberá o možnosť získať lepšie podmienky.

Získanie hypotéky nemusí byť pre každého príjemná činnosť. Nechajte to na poradcu.   Vypracujem vám kompletnú analýzu, kde, ako a za koľko môžete získať hypotéku. Spočítam vám celkové preplatenie, kde zarátam nielen konečný úrok, ale aj:

  • cenu znaleckého posudku
  • výšku poplatku za úver
  • cenu za vedenie bežného účtu
  • výšku poistenia nehnuteľnosti
  • kolky na katastri nehnuteľností

Prečo je dôležité poznať konečnú cenu?

Pri výbere správnej hypotéky môžete ušetriť tisícky eur a tiež veľa času. Niektoré banky majú vlastných znalcov a tým sa skracuje doba čakania aj o týždeň a viac. Niekedy znalcov nemusíte platiť ani vy.

V mnohých prípadoch ten najnižší úrok neznamená najnižšie náklady na úver. Pri výbere hypotéky ide často o detaily. Rozumiem, že je jednoduchšie prísť do vlastnej banky a požiadať o úver. Vedia o vašich výplatách, pohyboch na účte a správaní sa v bežnom nákupnom živote. No nemusíte mať obavu. Dnes si už každá banka vie overiť vašu platobnú schopnosť a výplatu. Nepotrebuje k tomu žiadne potvrdenia navyše. A vo veľkej miere budete pre nich zaujímavejší, lebo ste nový klient.

Hľadám riešenia 

Teší ma, ak klient získa bývanie aj v náročnej finančnej situácii. Raz za mnou prišla klientka s nízkymi príjmami v práci. Nepostačovali jej ani na minimálnu hypotéku na obyčajnú garsónku. Počas niekoľkých mesiacov sa nám u nej podarilo dosiahnuť zvýšenie platu, zrušili sme výdavky na kreditnú kartu a povolené prečerpanie, nastavili sme správny chod poistenia a ona sa mohla tešiť z nového bytu. Celý tento proces trval šesť mesiacov, no stál za to.

Chcete sa poradiť alebo máte otázku?

Napíšte mi správu. Polia označené hviezdičkou sú povinné.

Potrebujete sa poradiť?

Potrebujete odbornú pomoc alebo pomoc s riešením Vašej situácie?