Hypotéky

Plánujete si kúpiť byt alebo dom, ale nevyznáte sa v ponukách bánk? Vytvorím vám analýzu, po ktorej vám bude jasnejšie, ktorá banka je pre vás najvhodnejšia.

Často sa stáva, že klienti idú do svojej banky a zisťujú, čo im môže ponúknuť. Ak dostanú úver, aký potrebujú, ďalšiu banku už nenavštívia. Poviem vám tajomstvo. Banky toto správanie predpokladajú. Preto vám síce dajú úver, aký požadujete, aj s úrokom, ktorý je konkurencieschopný, no zaviažu si vás inými produktmi. Napríklad dodatočným sporením, poistením, kreditnou kartou, prípadne podmienia úrokovú sadzbu obratmi, príkazmi a pod. Týmto sa klient často oberá o možnosť získať lepšie podmienky.

Získanie hypotéky nemusí byť pre každého príjemná činnosť. Nechajte to na poradcu.   Vypracujem vám kompletnú analýzu, kde, ako a za koľko môžete získať hypotéku. Spočítam vám celkové preplatenie, kde zarátam nielen konečný úrok, ale aj:

  • cenu znaleckého posudku
  • výšku poplatku za úver
  • cenu za vedenie bežného účtu
  • výšku poistenia nehnuteľnosti
  • kolky na katastri nehnuteľností

Prečo je dôležité poznať konečnú cenu?

Pri výbere správnej hypotéky môžete ušetriť tisícky eur a tiež veľa času. Niektoré banky majú vlastných znalcov a tým sa skracuje doba čakania aj o týždeň a viac. Niekedy znalcov nemusíte platiť ani vy.

V mnohých prípadoch ten najnižší úrok neznamená najnižšie náklady na úver. Pri výbere hypotéky ide často o detaily. Rozumiem, že je jednoduchšie prísť do vlastnej banky a požiadať o úver. Vedia o vašich výplatách, pohyboch na účte a správaní sa v bežnom nákupnom živote. No nemusíte mať obavu. Dnes si už každá banka vie overiť vašu platobnú schopnosť a výplatu. Nepotrebuje k tomu žiadne potvrdenia navyše. A vo veľkej miere budete pre nich zaujímavejší, lebo ste nový klient.

Hľadám riešenia

Teší ma, ak klient získa bývanie aj v náročnej finančnej situácii. Raz za mnou prišla klientka s nízkymi príjmami v práci. Nepostačovali jej ani na minimálnu hypotéku na obyčajnú garsónku. Počas niekoľkých mesiacov sa nám u nej podarilo dosiahnuť zvýšenie platu, zrušili sme výdavky na kreditnú kartu a povolené prečerpanie, nastavili sme správny chod poistenia a ona sa mohla tešiť z nového bytu. Celý tento proces trval šesť mesiacov, no stál za to.

Chcete sa poradiť alebo máte otázku?

Napíšte mi správu. Polia označené hviezdičkou sú povinné.