Ekofinancie

Audit zmlúv

Máte doma alebo vo firme zakladače a fascikle plné zmlúv a nevyznáte sa v nich? Nie ste si istí, či sú pre niektoré z nich pre vás výhodné? Nechajte si poradiť. Spoločne sa pozrieme na výhodnosť vašich finančných produktov a služieb, ktoré v súčasnosti využívate.

Share on facebook
Share on twitter

Zdieľať článok

Dozviete sa, ako je možné prepojiť viacero zmlúv a tým výrazne ušetriť na rôznych poplatkoch. Urobím vám kompletný audit zmlúv a poviem vám, ako môžete získať finančný bonus a čo môžete robiť v prípade nepriaznivej udalosti.

Získate prehľad o tom, kde a čo máte uložené a na základe výsledkov auditu sa budete vedieť rozhodnúť, čo ďalej s vašimi zmluvami. V prípade zmlúv v domácnosti vám odporúčam, aby ste si nechali vypracovať audit aspoň raz za päť rokov. Naša životná situácia sa často mení a to ovplyvňuje aj naše očakávania. Napriek tomu máme niekedy doma aj desaťročné zmluvy, ktoré nie veľmi napĺňajú účel, na ktorý boli založené.

Účelom je jednoduchosť a kvalita

Počas mojej praxe som napríklad pomáhal klientke, ktorá mala uzavretých 15 zmlúv pre trojčlennú domácnosť. Po niekoľkých spoločných stretnutiach a hĺbkovom audite sme dospeli k záveru, že vzhľadom k jej príjmu sú sumy niektorých poistení, ktoré platí, privysoké. Navyše nemyslela pri nich na svoj dôchodkový vek. Ak by sme ich ponechali v danej podobe, v aktívnom veku by bola síce poistená nadštandardne, ale na dôchodku by ju nekryli. V rámci auditu sme počet zmlúv znížili na osem, niektoré sme upravili a nepotrebné zmluvy sme zrušili.

Popritom sa nám pre klientku podarilo pripraviť dôchodkový plán a znížiť splátku jej hypotéky o viac ako 200 eur bez nutnosti predlžovania doby splácania. Zistili sme, že má možnosť poberať si príspevok od zamestnávateľa na tretí pilier, ktorý aj využila. Zmenili sme fondy v druhom pilieri a nastavili sme ich efektívnejšie. Jej celková úspora vďaka auditu zmlúv a novým nastaveniam predstavovala viac ako 480 eur mesačne.

Audit podnikateľských zmlúv

V prípade podnikateľských zmlúv odporúčam firmám, aby si dali skontrolovať zmluvy každý rok alebo aspoň minimálne raz za dva roky. Situácia sa v rôznych firmách počas roka dynamicky mení a zmeny v oblasti stavu zamestnancov, skladov či obratov vnímajú finančné inštitúcie veľmi citlivo. Aj preto je dôležité zmluvy pravidelne aktualizovať.

Chcete sa poradiť alebo máte otázku?

Napíšte mi správu. Polia označené hviezdičkou sú povinné.

Potrebujete sa poradiť?

Potrebujete odbornú pomoc alebo pomoc s riešením Vašej situácie?