Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Patríte medzi konzervatívnych sporiteľov? Skúste Private Portfolio 6 od IAD Investments

Obsah článku

Chcete investovať, ale neradi riskujete? Určite by ste nemali prehliadnuť limitovanú ponuku od IAD Investments, ktorá garantuje výnos viac ako 10% za tri roky. Rozhodujte sa rýchlo, pretože táto ponuka platí iba do 28.októbra.

 

Je limitovaná ponuka vhodná aj pre mňa?

Spoločnosť IAD Investments prichádza s časovo limitovanou ponukou pre konzervatívne typy sporiteľov, ktorí hľadajú stabilné výnosy ako alternatívu k termínovaným vkladom alebo ktorí ťažko nachádzajú vhodnú alternatívu k stavebnému sporeniu.

Produkt s názvom Private Portfolio má za sebou už niekoľko úspešných ponúk, momentálne sa dostáva na trh ďalšia verzia s limitovanou dobou uzatvorenia.

Ak je pre vás výnos niečo vyše 3,3% ročne dostatočný, investovanie do Private Portfolia si zamilujete.

 

Čo je IAD Investments?

IAD Investments je najstaršia slovenská správcovská spoločnosť, ktorá poskytuje finančné služby v krajinách strednej Európy od roku 1991 a spravuje majetky klientov vo výške viac ako 1,1 mld. eur. Dobrou správou je, že je pod dohľadom Národnej banky Slovenska a členom Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS), českej Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) a Asociácie obchodníkov s cennými papiermi (AOCP). Spravuje aj Prvý Realitný Fond, jeden z najväčších realitných fondov na Slovensku.

 

Aké sú podmienky investovanie do Private Portfolio 6

Využite ponuku investovania do Private Portfolia už teraz, pretože ponuka platí iba do 28.októbra. Portfólio investície je zložené zhruba z 80% dlhopisov a 20% podielových listov, pričom investovať môžete sumu minimálne 2 500 € alebo násobky tejto sumy.

Dĺžka investície sa viaže na tri roky, pričom IAD Investments vám po uplynutí doby garantuje zhodnotenie presne 1,1004 násobok vkladu.

Investorom/sporiteľom môže byť akákoľvek fyzická osoba, ktorá je rezidentom SR. Teda peniaze môžu byť vložené aj za maloleté dieťa.

Vklady nebudú prijaté od zahraničných občanov nerezidentov a obchodných spoločností.

 

Vstupné a iné poplatky

Vstupný (obstarávací) poplatok je vo výške max. 3% z hodnoty investície. Avšak, spoločnosť si ho začína účtovať až v momente, keď vaša investícia presiahne garantované zhodnotenie 1,1004 násobku vkladu.

 

Poplatok za predčasné ukončenie zmluvy vo výške

 • predčasný zánik v 1.roku – klient dostane vyplatené 97% z vkladu
 • predčasný zánik v 2.roku – klient dostane vyplatené 98% z vkladu
 • predčasný zánik v 3.roku – klient dostane vyplatené 99% z vkladu

 

Pozor, ak plánujete investíciu kratšiu ako tri roky, táto investícia nie je pre vás vhodná. V prípade predčasného ukončenia zmluvy, zaplatíte pokutu vo výške od 1 – 3% z vkladu a nebude vám pripísaný výnos investície.

 

Dane

Garantované zhodnotenie 1,1004 násobku vkladu je už po odrátaní všetkých poplatkov a daní. V praxi to znamená, že zhodnotenie investície dostanete na účet už bez nutnosti dodatočne daniť tieto výnosy.

 

IAD Investments Private portfolio 6

 

 

Prepočítajte si výkonnosť Private Portfolio 6

Ak uvažujete nad investovaním do Private Porfolio 6, ako investora by vás malo primárne zaujímať, aký je čistý ročný výnos produktu, v ktorom sa rozhodnete investovať počas 3 rokov (1095 dní). Tento výnos následne môžete porovnať s podobnými ponukami na finančnom trhu. Napríklad termínovanými vkladmi na dobu 36 mesiacov.

 

Pozrite si tabuľku, ktorá zobrazuje stav účtu k poslednému dňu dohodnutej doby (t.j. 10.11.2024) s rôznou výškou vkladov

IAD Investments Private portfolio 6 tabulka vypoctu zhodnotenia

Private Portfolio 6 však nepatrí síce medzi vkladové produkty, ale medzi produkty kapitálového trhu, ktoré sa vyznačujú odlišnými predpokladmi a rizikom. Čistý ročný výnos 3,34% je na dnešné pomery nadštandardná ponuka. Private Portfolio 6 v porovnaní s termínovaným vkladom s 36 mesačnou viazanosťou nemá konkurenciu, pretože momentálne najvýhodnejšia ponuka J&T banky je s čistým výnosom 1,23% ročne.

 

Je môj výnos garantovaný?

Garancia nie je právne vymáhateľná. IAD Investments vo veľkej miere ručí za záväzky svojím dobrým menom a teda prísľubom, že ak investícia nedosiahne stanovený výnos, IAD za to doplatí z vlastného vrecka. Od roku 1991 sa ešte ani raz nestalo, že IAD Investments nedodržala svoju garanciu.

Vaše vklady sú chránené Garančným fondom investíciído výšky 50 000€.

 

Čo hovorí zmluva Private Portfolia 6 od IAD Investments

 • Zárukou za výnosnosť preberanou v zmluve pre Private Portfolio 6 sa IAD voči klientovi zaväzuje, že hodnota Privat Portfolia 6 dosiahne k poslednému dňu dohodnutej doby najmenej výšku garantovanej sumy 1,1004 násobku vkladu
 • Pre prípad, ak hodnota Privat Portfolia 6 k poslednému dňu dohodnutej doby nedosahuje aspoň výšku garantovanej sumy, sa IAD zaväzuje, že z vlastného majetku dorovná klientovi záruku
 • Za to, že IAD preberá záruku za výnosnosť, sa klient zaväzuje, že bude počas dohodnutej doby s majetkom tvoriacim Privat Portfolia 6 nakladať výlučne prostredníctvom IAD a nenechá si tento majetok z portfólia ani čiastočne vyplatiť, previesť a ani odovzdať; ak klient tento záväzok poruší, tak záruka za výnosnosť zaniká
 • Ak ste konzervatívny investor a hľadáte riešenie s garantovaným zhodnotením, Private Portfolio 6 od IAD Investments si dozaista obľúbite.

 

Zhrnutie základných kľúčových informácií

 • Dohodnutá doba investície (viazanosť) je 1 095 dní
 • Obdobie ponuky: 28.7.2021 – 28.10.2021
 • Garantované zhodnotenie vo výške minimálne 1,1004 násobku vkladu
 • Výška vkladu: 2 500 EUR alebo násobok tejto sumy
 • Konzervatívna investičná stratégia

 

Ak ste hľadali práve takúto možnosť investovania a máte otázky, neváhajte a napíšte mi vo formulári nižšie. Ak ste už rozhodnutý, žeby ste chceli investovať do Private Portfolia 6, dohodnite si priamo bezplatnú konzultáciu v mojom kalendári, kde si prejdeme konkrétny postup, ako investovať do daného portfólia. Môj kalendár nájdete tu – https://calendly.com/patrikkunzo

V prípade, že očakávate vyššie zhodnotenie a chcete investovať dlhodobo, oplatí sa vám tiež uvažovať aj nad investovaním do stále obľúbených podielových fondov, prípadne do indexových ETF fondov, ktoré sa vyznačujú nižšími poplatkami a oslobodením od dane. Bližšie informácie o indexových ETF fondoch nájdete aj v článku – Čo sú indexové fondy.

Ako by ste ohodnotili tento článok?

Čím viac hviezdičiek tým lepší.

Priemerné hodnotenie: 5 / 5. Počet hodnotení: 6

Buďte prvý kto ohodnotí tento článok.

Ak považujete článok za užitočný...

Zdieľajte ho s ostatnými.

Je nám ľúto, že sa Vám článok nepáčil.

Povedzte nám čo by sme mohli zlepšiť.

Potrebujete poradiť ? Napíšte mi.

Potrebujete poradiť ? Napíšte mi.

Mám záujem o e-knihu

Chcem dostať na email pripomienku, keď bude
e-kniha k dispozícií.