fbpx

Patríte medzi konzervatívnych sporiteľov? Skúste Private Portfolio 6 od IAD Investments

Share on facebook
Share on twitter

Zdieľať článok

IAD Investments Private Portfolio 6
Share on facebook
Share on twitter

Zdieľať článok

Chcete investovať, ale neradi riskujete? Určite by ste nemali prehliadnuť limitovanú ponuku od IAD Investments, ktorá garantuje výnos viac ako 10% za tri roky. Rozhodujte sa rýchlo, pretože táto ponuka platí iba do 28.októbra.

 

Je limitovaná ponuka vhodná aj pre mňa?

Spoločnosť IAD Investments prichádza s časovo limitovanou ponukou pre konzervatívne typy sporiteľov, ktorí hľadajú stabilné výnosy ako alternatívu k termínovaným vkladom alebo ktorí ťažko nachádzajú vhodnú alternatívu k stavebnému sporeniu.

Produkt s názvom Private Portfolio má za sebou už niekoľko úspešných ponúk, momentálne sa dostáva na trh ďalšia verzia s limitovanou dobou uzatvorenia.

Ak je pre vás výnos niečo vyše 3,3% ročne dostatočný, investovanie do Private Portfolia si zamilujete.

 

Čo je IAD Investments?

IAD Investments je najstaršia slovenská správcovská spoločnosť, ktorá poskytuje finančné služby v krajinách strednej Európy od roku 1991  a spravuje majetky klientov vo výške viac ako 1,1 mld. eur. Dobrou správou je, že je pod dohľadom Národnej banky Slovenska a členom Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS), českej Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) a Asociácie obchodníkov s cennými papiermi (AOCP). Spravuje aj Prvý Realitný Fond, jeden z najväčších realitných fondov na Slovensku.

 

Aké sú podmienky investovanie do Private Portfolio 6

Využite ponuku investovania do Private Portfolia už teraz, pretože ponuka platí iba do 28.októbra. Portfólio investície je zložené zhruba z 80% dlhopisov a 20% podielových listov, pričom investovať môžete sumu minimálne 2 500 € alebo násobky tejto sumy.

Dĺžka investície sa viaže na tri roky, pričom IAD Investments vám po uplynutí doby garantuje zhodnotenie presne 1,1004 násobok vkladu.

Investorom/sporiteľom môže byť akákoľvek fyzická osoba, ktorá je rezidentom SR. Teda peniaze môžu byť vložené aj za maloleté dieťa.

Vklady nebudú prijaté od zahraničných občanov nerezidentov a obchodných spoločností.

 

Vstupné a iné poplatky

Vstupný (obstarávací) poplatok je vo výške max. 3% z hodnoty investície. Avšak, spoločnosť si ho začína účtovať až v momente, keď vaša investícia presiahne garantované zhodnotenie 1,1004 násobku vkladu.

 

Poplatok za predčasné ukončenie zmluvy vo výške

 • predčasný zánik v 1.roku – klient dostane vyplatené 97% z vkladu
 • predčasný zánik v 2.roku – klient dostane vyplatené 98% z vkladu
 • predčasný zánik v 3.roku – klient dostane vyplatené 99% z vkladu

 

Pozor, ak plánujete investíciu kratšiu ako tri roky, táto investícia nie je pre vás vhodná. V prípade predčasného ukončenia zmluvy, zaplatíte pokutu vo výške od 1 – 3% z vkladu a nebude vám pripísaný výnos investície. 

 

Dane

Garantované zhodnotenie 1,1004 násobku vkladu je už po odrátaní všetkých poplatkov a daní. V praxi to znamená, že zhodnotenie investície dostanete na účet už bez nutnosti dodatočne daniť tieto výnosy.

 

IAD Investments Private portfolio 6

 

 

Prepočítajte si výkonnosť Private Portfolio 6

Ak uvažujete nad investovaním do Private Porfolio 6, ako investora by vás malo primárne zaujímať, aký je čistý ročný výnos produktu, v ktorom sa rozhodnete investovať počas 3 rokov (1095 dní). Tento výnos následne môžete porovnať s podobnými ponukami na finančnom trhu. Napríklad termínovanými vkladmi na dobu 36 mesiacov.

 

Pozrite si tabuľku, ktorá zobrazuje stav účtu k poslednému dňu dohodnutej doby (t.j. 10.11.2024) s rôznou výškou vkladov

IAD Investments Private portfolio 6 tabulka vypoctu zhodnotenia

Private Portfolio 6 však nepatrí síce medzi vkladové produkty, ale medzi produkty kapitálového trhu, ktoré sa vyznačujú odlišnými predpokladmi a rizikom.  Čistý ročný výnos 3,34% je na dnešné pomery nadštandardná ponuka. Private Portfolio 6 v porovnaní s termínovaným vkladom s 36 mesačnou viazanosťou nemá konkurenciu, pretože momentálne najvýhodnejšia ponuka J&T banky je s čistým výnosom 1,23% ročne.

 

Je môj výnos garantovaný?

Garancia nie je právne vymáhateľná. IAD Investments vo veľkej miere ručí za záväzky svojím dobrým menom a teda prísľubom, že ak investícia nedosiahne stanovený výnos, IAD za to doplatí z vlastného vrecka. Od roku 1991 sa ešte ani raz nestalo, že IAD Investments nedodržala svoju garanciu.

Vaše vklady sú chránené Garančným fondom investíciído výšky 50 000€.

 

Čo hovorí zmluva Private Portfolia 6 od IAD Investments

 • Zárukou za výnosnosť preberanou v zmluve pre Private Portfolio 6 sa IAD voči klientovi zaväzuje, že hodnota Privat Portfolia 6 dosiahne k poslednému dňu dohodnutej doby najmenej výšku garantovanej sumy 1,1004 násobku vkladu
 • Pre prípad, ak hodnota Privat Portfolia 6 k poslednému dňu dohodnutej doby nedosahuje aspoň výšku garantovanej sumy, sa IAD zaväzuje, že z vlastného majetku dorovná klientovi záruku
 • Za to, že IAD preberá záruku za výnosnosť, sa klient zaväzuje, že bude počas dohodnutej doby s majetkom tvoriacim Privat Portfolia 6 nakladať výlučne prostredníctvom IAD a nenechá si tento majetok z portfólia ani čiastočne vyplatiť, previesť a ani odovzdať; ak klient tento záväzok poruší, tak záruka za výnosnosť zaniká
 • Ak ste konzervatívny investor a hľadáte riešenie s garantovaným zhodnotením, Private Portfolio 6 od IAD Investments si dozaista obľúbite.

 

Zhrnutie základných kľúčových informácií

 • Dohodnutá doba investície (viazanosť) je 1 095 dní
 • Obdobie ponuky: 28.7.2021 – 28.10.2021
 • Garantované zhodnotenie vo výške minimálne 1,1004 násobku vkladu
 • Výška vkladu: 2 500 EUR alebo násobok tejto sumy
 • Konzervatívna investičná stratégia

 

Ak ste hľadali práve takúto možnosť investovania a máte otázky,  neváhajte a napíšte mi vo formulári nižšie. Ak ste už rozhodnutý, žeby ste chceli investovať do Private Portfolia 6, dohodnite si priamo bezplatnú konzultáciu v mojom kalendári, kde si prejdeme konkrétny postup, ako investovať do daného portfólia. Môj kalendár nájdete tu – https://calendly.com/patrikkunzo

V prípade, že očakávate vyššie zhodnotenie a chcete investovať dlhodobo, oplatí sa vám tiež uvažovať aj nad investovaním do stále obľúbených podielových fondov, prípadne do indexových ETF fondov, ktoré sa vyznačujú nižšími poplatkami a oslobodením od dane. Bližšie informácie o indexových ETF fondoch nájdete aj v článku – Čo sú indexové fondy.

Potrebujete sa poradiť?

Potrebujete odbornú pomoc alebo pomoc s riešením Vašej situácie?

Ako by ste ohodnotili tento článok?

Čím viac hviezdičiek tým lepší.

Priemerné hodnotenie: 5 / 5. Počet hodnotení: 6

Buďte prvý kto ohodnotí tento článok.

Ak považujete článok za užitočný...

Zdieľajte ho s ostatnými.

Je nám ľúto, že sa Vám článok nepáčil.

Povedzte nám čo by sme mohli zlepšiť.

Patrik Kunzo - Finančný poradca a expert na financie v oblasti životného poistenia, investícií, dôchodkov a hypoték.

O autorovi

Patrik Kunzo

Finančnému poradenstvu a sprostredkovaniu sa venujem takmer 15 rokov. Klientom pomáham pri optimálnom výbere a nastavení finančných produktov. Okrem toho sa venujem aj publikačnej činnosti.

Chcete sa poradiť alebo máte otázku?

Napíšte mi správu. Polia označené hviezdičkou sú povinné.

Potrebujete sa poradiť?

Potrebujete odbornú pomoc alebo pomoc s riešením Vašej situácie?

Mám záujem o e-knihu

Chcem dostať na email pripomienku, keď bude
e-kniha k dispozícií.