Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

V týchto bankách môžete refinancovať hypotéku bez dokladovania príjmu

Obsah článku

Chcete si znížiť úrok na vašej hypotéke alebo si ju preniesť do inej banky? Aké musíte spĺňať podmienky, ak nechcete dokladovať výšku svojho príjmu? V Poštovej banke ani v Oberbank hypotéku bez dokladovania príjmu nedostanete. Sú však banky, ktoré ponúkajú dobrú príležitosť na zníženie úrokovej sadzby pri hypotéke aj bez dokladovania výšky príjmu. Tu je ich zoznam aj s konkrétnymi podmienkami.

 

Kedy môže byť refinancovanie hypotéky bez príjmu zložitejšie

UniCredit Bank

Banka skúma, či ste mali omeškané platby na splátkach za posledné dva roky. Pozor, nielen pri splácaní hypotéky. Overuje bankový, aj nebankový register. To znamená, že aj neuhradená faktúra za mobilný paušál môže znamenať zamietnutie vášho úveru. V každom prípade vás v UniCredit môžu požiadať o vydokladovanie vášho príjmu, aj vtedy, keď spĺňate všetky podmienky na hypotéku bez dokladovania príjmu.

Prima banka

V Prima banke viete refinancovať úver bez dokladovania príjmu až do výšky 220-tisíc eur. Pri vyššom úvere už budú preverovať váš príjem. O refinancovanie hypotéky môžete požiadať len v prípade, ak ste zamestnanec alebo SZČO a platíte si odvody v Sociálnej poisťovni. Druhou podmienkou je, aby nová splátka bola nižšia ako pôvodná. To by však nemal byť problém.

OTP Banka Slovensko

Ak ste živnostník alebo podnikateľ s optimalizovaným daňovým priznaním, v OTP veľmi nepochodíte. Banka takúto žiadosť pravdepodobne zamietne. Dokonca nie je možné refinancovať vašu hypotéku, ak je úver vyšší ako 80% aktuálnej hodnoty nehnuteľnosti. To znamená, že ak máte vyššiu istinu, zvoľte si radšej inú banku.

mBank

Je vo veľkej miere online banka, v ktorej proces schvaľovania hypotéky môže trvať o niečo dlhšie. Avšak ponúka jej refinancovanie hypotéky bez dokladovania príjmu až do výšky 120% vašej aktuálnej splátky. V praxi to znamená, že ak momentálne platíte 500€ a budete chcieť skrátiť hypotéku, nová splátka do 600€ bude v poriadku. Avšak ako u iných bánk, týka sa to len SZČO a zamestnancov. Podnikatelia v s.r.o. (právnické osoby) takýto typ úveru nedostanú.

Československá obchodná banka

Podobne ako v mBank nemôžu žiadať o refinancovanie hypotéky bez dokladovania príjmu podnikatelia v s.r.o. Zamestnanci aj SZČO prejdú procesom pomerne ľahko. Banku som zaradil do tejto kategória z dôvodu, že pri úvere (aj refinančnom) majú vždy cross-sellingové podmienky pre lepšiu úrokovú sadzbu. Medzi nimi aktívne využívanie bežného účtu, poistenie cez ČSOB poisťovňu, platby kartou, prípadne zadováženie kreditnej karty a pod. Niekedy býva tých podmienok naozaj veľa.

Kedy môže byť refinancovanie hypotéky bez príjmu jednoduchšie

Tatra banka a Slovenská sporiteľňa

Majú najjednoduchší proces na trhu aj po zavedení nových podmienok a pokrývajú všetkých klientov. Či už ide o zamestnancov, SZČO alebo podnikateľov v s.r.o. Nerobia medzi nimi žiadne rozdiely. Príjem neriešia ani pri vyšších úveroch. Ojedinele sa stáva, že si v Tatra banke od vás vyžiadajú príjem. V oboch bankách môžete žiadať aj o refinancovanie hypotéky bez príjmu až do 100% aktuálnej hodnoty vašej nehnuteľnosti. Samozrejme za predpokladu, že sa neporuší podmienka maximálneho navýšenia úveru od pôvodnej sumy (navýšenie o 5% alebo 2000€).

Tieto podmienky sú len základným parametrom k výberu banky. Ďalšie ako cena bežného účtu, poplatky pri prechode do inej banky, prípadne akceptovanie staršieho posudku už s klientmi osobne preberám v rámci našich konzultácií. Správny výber banky vám môže pri takýchto detailoch ušetriť aj stovky eur.

Ako by ste ohodnotili tento článok?

Čím viac hviezdičiek tým lepší.

Priemerné hodnotenie: 4.8 / 5. Počet hodnotení: 20

Buďte prvý kto ohodnotí tento článok.

Ak považujete článok za užitočný...

Zdieľajte ho s ostatnými.

Je nám ľúto, že sa Vám článok nepáčil.

Povedzte nám čo by sme mohli zlepšiť.

Potrebujete poradiť ? Napíšte mi.

Potrebujete poradiť ? Napíšte mi.

Mám záujem o e-knihu

Chcem dostať na email pripomienku, keď bude
e-kniha k dispozícií.