Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Žijete zdravo? Získajte životné poistenie so zľavou.

Obsah článku

5.3.2019 I Uvažujete nad životným poistením? Vedeli ste, že ak napríklad nefajčíte alebo beháte, môžete na ňom dokonca získať?

Životné poistenie so zľavou môžete ziskať, ak si platíte vyššie poistné alebo máte niekoľko pripoistení naraz. Niektoré poisťovne na Slovensku išli ešte ďalej. Zvýhodňujú svojich klientov, ktorí sa o seba starajú a vedú zdravý životný štýl. Získať analýzu DNA zdarma alebo ušetriť aj niekoľko stoviek eur ročne, nebolo nikdy jednoduchšie.

AXA – poistenie ActiveLife

AXA podporuje zdravý životný štýl aj tak, že pri poistení úrazu alebo chorôb vám ponúka hneď niekoľko benefitov.

Získate bonus, ak myslíte na preventívne prehliadky

Klientom, ktorí chodia aspoň raz za tri roky na pravidelné preventívne prehliadky, AXA ponúka mimoriadny bonus. Napríklad pri poistení invalidity o 20% vyššiu poistnú sumu úplne zadarmo. Pri závažných chorobách dokonca až 50%.

Pre lepšiu predstavu uvediem príklad. Muž vo veku 35 rokov, ktorý si poistí invaliditu nad 40% vo výške 20-tisíc eur a závažné choroby na 15-tisíc eur, by bez bonusu zaplatil ročne na poistnom 777,72 eur. Po započítaní bonusu jeho ročná platba predstavuje 523,18 eur. Jeho ročná úspora je až 254,54 eur.

Nižšia cena poistenia, ak nefajčíte

Pomerne jednoducho môžete získať aj ďalšie zľavy. Napríklad 5% zľavu v prípade, že nefajčíte alebo ak už máte so spoločnosťou AXA uzavretú inú zmluvu – či už tretí pilier, poistenie auta alebo nehnuteľnosti. Pri ročnej platbe za poistenie 600 eur tak môžete ušetriť ďalších 60 eur.

Tieto bonusy a zľavy sú však časovo obmedzené a to do 30. apríla 2019. V minulosti sa AXA tieto akcie predlžovala, no nemusí tomu byť tak aj teraz.

Allianz – poistenie Šťastný život

Allianz je stálica medzi životnými poisťovňami, no v niečom je unikátna. Na podporu zdravého životného štýlu prišla s novinkou.

Testovanie DNA – program NutriFit

Poisťovňa Allianz si razí cestu na poistný trh prostredníctvom programu NutriFit. Z pohľadu konkurencie je jediná, ktorá podobný program ponúka. O čom v ňom ide?

NutriFit ponúka jedinečnú genetickú analýzu, z ktorej výsledku sa dozviete, ako si najlepšie udržíte ideálnu hmotnosť, aké vitamíny a minerály potrebujete a aké sú vaše predispozície k starnutiu. Odporučí vám tiež, čo by ste mali zmeniť na vašom životnom štýle, aby ste žili zdravšie. Nutrifit plán ma niekoľko desiatok strán a zaručene sa v ňom dočítate niečo nové, čo ste o sebe nevedeli. Ak by ste si ho chceli zakúpiť samostatne, zaplatíte za neho viac ako 250 eur.

ČSOB poisťovňa – poistenie Life Plus

Na poistnom trhu sa skôr prezentuje ako neživotná poisťovňa, ale má svoje miesto aj v oblasti životného poistenia. Hoci neponúka širokú škálu benefitov pre zdravý životný štýl, upravuje napríklad poistenie chirurgického zákroku.

Pri chirurgickom zákroku dostanete z poistenia viac

Ak máte poistenie chirurgického zákroku a pravidelne absolvujete preventívne prehliadky, poisťovňa vám navýši poistné plnenie o 10%. V praxi to znamená, že ak ste podstúpili chirurgický zákrok a preukážete pravidelnosť preventívnych prehliadok, dostanete z poisťovne o 10% viac peňazí.

Wüstenrot – poistenie Hodnota života

Dlhú dobu nemala kvalitný produkt v životnom poistení. S poistením Hodnota života sa však zaradila ku konkurencii a ponúka len obmedzené množstvo pripoistení. Pozor, nenahrádza plnohodnotne komplexné rizikové poistenie.

Zľava pre nefajčiarov môže byť vysoká

Pri 30-ročnom človeku môže zľava pri poistení smrti vychádzať aj viac ako 40%. No tá sa môže meniť v závislosti od vášho veku či výšky mesačnej platby. Preto nie je možné určiť, akú zľavu poisťovňa ponúka. Konečnú zľavu zistíte až po prepočte finančným poradcom.

Ak sa chcete dozvedieť o životnom poistení viac, pozrite si porovnanie životného poistenia piatich najpoužívanejších poistných produktov TU.

Ako by ste ohodnotili tento článok?

Čím viac hviezdičiek tým lepší.

Priemerné hodnotenie: 5 / 5. Počet hodnotení: 5

Buďte prvý kto ohodnotí tento článok.

Ak považujete článok za užitočný...

Zdieľajte ho s ostatnými.

Je nám ľúto, že sa Vám článok nepáčil.

Povedzte nám čo by sme mohli zlepšiť.

Potrebujete poradiť ? Napíšte mi.

Potrebujete poradiť ? Napíšte mi.

Mám záujem o e-knihu

Chcem dostať na email pripomienku, keď bude
e-kniha k dispozícií.